fbpx

Od tego, jak przygotujesz się do urlopu, zależy powodzenie całej wycieczki. Dlatego nie warto pozostawiać tych kwestii przypadkowi. Dużo lepiej sporządzić plan, który przyniesie jak najwięcej satysfakcji, a jednocześnie pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu związanego np. ze spóźnianiem się na lot czy godziny otwarcia atrakcji turystycznych. Jak zaplanować podróż w odpowiedni sposób? Istnieje kilka szczególnie popularnych opcji, w tym różnego rodzaju planery online (ma go m.in. Google) lub skorzystanie z doświadczenia planowania innych osób. Przyjrzyjmy się im bliżej, aby znaleźć taki, który najlepiej odpowie na oczekiwania.

1. Tradycyjny sposób planowania podróży

To opcja, która traci na zainteresowaniu ze względu na bardzo łatwy dostęp do innych rozwiązań. Zwłaszcza w czasach powszechnego przenoszenia rzeczy online. Tymczasem planowanie podróży przy użyciu tradycyjnych środków może być naprawdę świetną zabawą! Wymaga bowiem stworzenia własnego papierowego planera (lub zakupienia go w internecie), w którym umieści się wszystkie informacje o wycieczce.

Oznacza to jednak spędzenie mnóstwa czasu na szukaniu danych o połączeniach w Google, czytania różnorodnych poradników oraz atlasów, a także uważne rozważanie każdej dostępnej opcji. Zaplanować podróż w taki sposób to wyzwanie, które jednak przynosi wiele satysfakcji. Zwłaszcza jeśli ma się kogoś bliskiego do pomocy.

2. Planowanie podróży z pomocą doświadczenia innych osób

To również dość tradycyjna metoda. Ma jednak jedną niezaprzeczalną zaletę: wiadomo już, co cię czeka po drodze. Wystarczy zapytać znajomych o szczegóły ich planowania wycieczki. Potem można wprowadzać zmiany w planerze w zależności od tego, co się chce konkretnie zrobić podczas podróży. Wiedza osób, które zdążyły wcześniej zaplanować swój urlop, pozwoli uniknąć tych samych błędów, a także przeżyć to samo, co oni. A to stanowi świetny sposób na zacieśnianie więzi. Poza tym ludzie naturalnie wolą wzorować się na osobach, które znają, niż na anonimowych osobach online w Google.

3. Planowanie podróży online przy pomocy aplikacji

Czas wspomnieć o nowocześniejszych rozwiązaniach. Planer podróży online przyda się każdemu, kto chce oszczędzić czas na przygotowaniach. Z jego pomocą otrzymasz wszystkie ważne informacje o połączeniach, wartych uwagi punktach i cenach hoteli. To pozwala zaplanować wycieczkę w ekspresowym wręcz tempie. Na dodatek w niektórych aplikacjach znajdziesz komentarze umieszczane w Google, co ułatwi ocenę całej trasy. Planowanie podróży online umożliwia też znalezienie innych przydatnych miejsc. Dla przykładu możliwa jest rezerwacja parkingu Pyrzowice, jeśli wybierasz się właśnie tą trasą na urlop.

4. Łatwy w użyciu planer podróży Google

Większość aplikacji jest płatna. Jeśli chcesz skorzystać z darmowej opcji, to zawsze możesz postawić na planer podróży Google. Jest on nie tylko bezpłatny, ale też bardzo prosty w użyciu. I zawiera najświeższe informacje o trasach oraz innych ciekawych miejscach. W efekcie dasz radę zaplanować przejazd samochodem, następnie samolotem, a na końcu pociągiem – wszystko w ramach jednego programu online.

Na dodatek nie musisz się rejestrować w nowym miejscu (a więc udostępniać swoje dane kolejnym podmiotom). Planowanie podróży Google to opcja z geolokalizacją, która działa w ramach szerokich usług tej firmy. Planer z łatwością daje się modyfikować i zawsze podpowiada najlepsze rozwiązania na podstawie posiadanych już informacji.

Gdzie zostawić samochód podczas lotu samolotem?

Skoro już wiesz, jak wygodnie stworzyć własny plan wycieczki, to pora zastanowić się, co zrobić z autem, którym się wybierasz na port lotniczy. Najlepszym rozwiązaniem są oczywiście strzeżone miejsca parkingowe w pobliżu hali odlotów. Szczególnie polecamy nasz Byczy Parking. Lotnisko Pyrzowice znajduje się w jego bezpośredniej odległości. Na dodatek świadczymy kilka niezwykle przydatnych usług dodatkowych, takich jak transport na lądowisko czy przechowywanie kluczyków od pojazdu. Planowanie daty rezerwacji i płatności możesz dokonać online. Sprawdź też oceny wystawione naszej firmie w Google, aby przekonać się, jak wiele osób zaufało nam podczas swoich podróży.