fbpx

Wycieczki są znakomitym sposobem odpoczynku. Zwłaszcza jeśli wybieramy się w odległe kraje, a więc musimy podróżować samolotem, co jest przygodą samą w sobie. W takiej jednak sytuacji rodzi się pytanie, co zrobić z autem, którym planuje się dojechać na lotnisko. Może w ogóle zrezygnować z jazdy? Albo znaleźć parking na czas podróży? Wszystkie opcje mają swoje wady oraz zalety, ale jedna z nich wyróżnia się atutami, które wysuwają ją na prowadzenie. Przyjrzyjmy się im zatem z bliska, aby rozważyć wszystkie za i przeciw.

Pozostawienie samochodu pod domem

Najprościej byłoby w ogóle nie wyjeżdżać autem, jeśli planuje się lot samolotem. Wystarczy wówczas zostawić samochód pod domem czy w garażu, zamiast szukać parkingu na czas podróży. Czy to jednak najlepsze rozwiązanie? Z wielu przyczyn nie jest.

Po pierwsze, wymusza na nas skorzystanie z innych środków transportu, jak np. autobusu. A im większy bagaż, tym większy problem. Po drugie, pozostawienie pojazdu pod domem bez żadnej opieki niesie ryzyko kradzieży. W końcu nikt go nie strzeże i nie zareaguje w odpowiednim momencie. Po trzecie wreszcie, jeśli złodzieje obserwowali wcześniej domy w okolicy, to stojący przez kilka dni samochód jest dla nich sygnałem, że nikogo nie ma w środku – więc mogą przystąpić do działania.

Pozostawienie auta na niestrzeżonym parkingu

Dużo lepszym rozwiązaniem jest więc skorzystanie z miejsc postojowych. Najlepiej gdzieś w okolicy hali odlotów. Dobrym przykładem są Katowice, gdzie lotnisko ma w pobliżu parking idealny na czas podróży. Poza tym w okolicach hal odlotów można znaleźć niestrzeżone przestrzenie do parkowania.

Największą zaletą takiego miejsca jest niższa cena, więc pozwala trochę zaoszczędzić na całkowitych kosztach wycieczki. Jednak brak jakiejkolwiek ochrony sprawia, że są one narażone na działania złodziei lub wandali. Tak więc wygodny dojazd może zostać okupiony stresem, związanym z niewiedzą o losie swojego pojazdu.

Strzeżony parking na czas podróży – najlepsze rozwiązanie

Wspomnijmy wreszcie o opcji, która ma najwięcej sensu. Strzeżony parking na czas podróży pozwala kierowcom spać spokojnie przez całą wycieczkę. Ponadto większość takich miejsc postojowych znajduje się w bezpośredniej okolicy lotniska, co ułatwia zorganizowanie transportu. Oczywiście wiąże się z tym nieco wyższa cena za usługę, ale w zamian otrzymuje się bezpieczeństwo i komfort podróżowania. A to trudno przeliczyć na pieniądze.

Gdzie zostawić samochód na czas podróży samolotem?

Szczególnej uwadze polecamy oferowane przez nas miejsca postojowe. Mają one wiele zalet: znajdują się w dogodnej lokalizacji, są całodobowo chronione przez wykwalifikowany personel i system kamer oraz mają pełne oświetlenie. Na dodatek świadczymy szereg usług dodatkowych, które przydadzą się na czas podróży. Byczy Parking Pyrzowice ma w pobliżu lotnisko, a oferowany cennik należy do wyjątkowo atrakcyjnych. Więcej informacji na ten temat uzyskasz podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszymi przedstawicielami. Zachęcamy do skorzystania z tej opcji!