fbpx

Stres przed uniesieniem się do chmur towarzyszy prawie każdemu. Jednak to przyziemne sprawy, jak potrzebne dokumenty lub zawartość walizki, przyprawiają o prawdziwy ból głowy za każdym razem. Żeby przygotować się właściwie na mój pierwszy lot samolotem, dobrze jest sprawdzić dokładnie na stronie przewoźnika, co trzeba wiedzieć. Jednak nie zawsze podane instrukcje są dostatecznie jasne. Dlatego przedstawiamy kilka podstawowych informacji, które znacznie ułatwią rozeznanie się na lotnisku. Sprawdź koniecznie, jak z łatwością przebrnąć przez gąszcz regulaminów.

Przygotowanie bagażu podręcznego przed moim pierwszym lotem

Na pokładzie najważniejsze są zasady bezpieczeństwa. Dlatego warto na mój pierwszy lot samolotem dobrze zapoznać się z tym, co można włożyć do bagażu podręcznego, a czego nie wolno. Trzeba wiedzieć, jak długo będzie trwała podróż, by przygotować najniezbędniejsze rzeczy na ten czas. Zwykle są to kosmetyki, apteczka, jedzenie, czy książka. Jednak warto mieć na uwadze na przykład ograniczenia co do płynów – należy je umieścić w pojemnikach nieprzekraczających 100 ml, a potem wsadzić do zamykanej przezroczystej torby lub kosmetyczki.

Przydatne gadżety i miejsce na pamiątki z pierwszej podróży samolotem

Warto w czasie przygotowań zaopatrzyć się w gadżety, takie jak zestaw buteleczek do przewożenia płynnych substancji, które można zabrać na pokład za każdym razem, kiedy się wylatuje. Zrobienie listy potrzebnych rzeczy również pomoże z uporaniem się z różnymi dylematami przed moim pierwszym lotem samolotem. Najlepszym sposobem jest ograniczenie się do minimum, przy wypełnianiu walizki. Trzeba wiedzieć to, że limit wielkości i wagi bagażu obowiązuje w obie strony, więc jeśli chce się przywieźć w drodze powrotnej pamiątki, należy zaplanować od razu dla nich wolne miejsce.

Odprawa i nadawanie bagażu przed pierwszym lotem samolotem

Stresująca jest dla niejednego myśl o procedurach, jakie czekają na lotnisku. Pierwszy raz lecąc samolotem, trzeba wiedzieć, że odprawa odbywa się online lub na miejscu. Jeśli załatwi się tę kwestię przez internet, wtedy nie ma konieczności zjawiać się na lotnisku z dużym wyprzedzeniem. Przed lotem od razu podchodzisz do bramek bezpieczeństwa. Jeśli jednak lecisz z dużym bagażem, musisz wziąć pod uwagę, że należy go nadać przy odpowiednim stanowisku. Żeby to zrobić bez pośpiechu, przyjedź około 3 godziny wcześniej.

Pierwszy raz samolotem 

Kiedy przejdziesz pomyślnie te procedury, już nigdy nie będą stanowiły one dla Ciebie problemu. Warto odważyć się na ten raz, by móc później korzystać z samolotu w taki sam sposób, jak z pociągu, czy autobusu. Dla każdego pierwszy “mój lot” przebiega inaczej. Jedni wolą ten czas przespać, inni zrelaksować się przy książce, a kolejni stawiają na oglądanie filmów. Trzeba wiedzieć jednak, że nie zawsze na pokładzie można liczyć na najlepszą obsługę, dlatego dobrze jest wcześniej samemu zaplanować rozrywkę na chwile przebywania w powietrzu.

Krótkie a długie loty – jakie są różnice?

Zajęcie się czymś odprężającym jest istotne szczególnie podczas długich lotów. Mój pierwszy raz w samolocie długodystansowym dla niektórych nie jest zbyt komfortowy. Wiąże się to z koniecznością przebywania w jednym miejscu przez wiele godzin. Jednak trzeba wiedzieć, że takie podróże wyglądają pod wieloma względami inaczej od krótkich tras. Tyczy się to również dostosowania maszyny do takich sytuacji. Można liczyć wtedy na lepsze wyposażenie w środku, posiłki i inne udogodnienia.

Różne standardy w samolotach i kwestia parkingu

Dużą rolę odgrywa także wybór przewoźnika. Tanie linie lotnicze zaoferują oczywiście mniej niż te droższe i lepsze. Na ten pierwszy raz, kiedy leci się niedaleko, można spokojnie zarezerwować korzystniejsze cenowo miejsce. Jednak kiedy moja podróż ma trwać wiele godzin, wtedy trzeba się zastanowić, czy nie warto dopłacić za lot w samolocie o wyższym standardzie. Poza tym przyda się też rezerwacja parkingu przy lotnisku Pyrzowice, jeśli planujesz początek podróży w Katowicach.

Zobacz, jak szybko zarezerwować parking

Właściwie spakowane walizki i przygotowane dokumenty to już wielki krok, by mój pierwszy lot samolotem przebiegł bez zakłóceń. Trzeba jednak wiedzieć, że istnieje dużo różnych udogodnień i możliwości, które pozwolą zaplanować podróż lepiej. Jeśli chcesz skorzystać z własnego auta, to wybierając lotnisko Pyrzowice, parking możesz zarezerwować w korzystnej cenie na byczyparking.pl. Sprawdź koniecznie, która oferta będzie dla Ciebie najlepsza.